ГоловнаСвіт

"Вікіпедія" на знак протесту припинила роботу чотирма європейськими мовами

Недоступні італійська, іспанська, латиська і польська версії порталу.

"Вікіпедія" на знак протесту припинила роботу чотирма європейськими мовами
Фото: gorod55.ru

Онлайн-енциклопедія "Вікіпедія" в середу, 4 липня, на знак протесту припинила роботу як мінімум чотирма європейськими мовами. Користувачам виявилися недоступними італійська, іспанська, латиська і польська версії порталу, повідомляє Німецька хвиля.

Так відкрита інтернет-енциклопедія хоче привернути увагу європейців до призначеного на 5 липня голосування за директиву про авторське право в інтернеті.

Заходячи на відповідні мовні сегменти порталу "Вікіпедії", користувачі стикаються з повідомленням, у якому, зокрема, зазначено: "Замість того, щоб оновити закони про авторські права в Європі та сприяти участі всіх громадян в інформаційному суспільстві, директива передбачає зворотне - ставить під загрозу свободу спілкування онлайн й обмежує доступ до інтернету, створюючи нові перешкоди і фільтри".

Автори відозви стверджують, що прийняття закону в його нинішній формі може істотно ускладнити обмін новинами в соціальних мережах або доступ до них через пошукові системи. "Під загрозою опиниться також сама "Вікіпедія", - йдеться в документі.

Як вказує спеціалізоване видання TechCrunch, найбільші питання викликають статті 11 і 13 Директиви. Перша зобов'язує новинні агрегатори вводити "податок на посилання", тобто оплачувати копіювання фрагментів журналістських матеріалів. Друга наділяє інтернет-платформи відповідальністю за порушення авторських прав їх користувачами. На думку експертів, це неминуче підштовхне сайти до попередньої фільтрації всього завантаження контенту.

Як стверджують критики, перевірити кожну публікацію на дотримання авторських прав фізично нереально, а впровадження автоматизованої системи перевірки - тривалий і дорогий процес. Тим паче, що такі системи не застраховані від помилок.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter