ГоловнаСвіт

Російський шпигун Килимник став обвинуваченим у справі Манафорта

Дотепер у розслідуванні спецпрокурора США він фігурував як "Особа А".

Російський шпигун Килимник став обвинуваченим у справі Манафорта
Фото: globallookpress.com

Спеціальний радник США Роберт Мюллер у п'ятницю висунув нові звинувачення у кримінальних злочинах проти колишнього керівника кампанії президента Дональда Трампа Пола Манафорта, водночас звинувативши давнього партнера Манафорта у зв'язках з російською розвідкою.

Reuters повідомляє, що обвинувальний акт, поданий Мюллером, додав як обвинуваченого Костянтина Килимника. Килимника і Манафорта звинувачують у перешкоджанні правосуддю і спробах впливати на свідків у справі про їх лобістську роботу для України.

Вказується, що дотепер у розслідуванні команди спецпрокурора США Килимник фігурував анонімно, як "Особа А".

Килимник є давнім соратником Манафорта. У соціальних мережах практично неможливо знайти його фотографію, а інтерв'ю з ним - рідкість. У 2017 році Костянтин Килимник дав інтерв'ю кореспонденту Радіо Свобода Крістоферу Міллеру, воно стосувалося плану повернення Януковича з Росії в Україну, нібито розробленого Килимником.

У статті Радіо Свобода кажуть, що у Килимника подвійне громадянство - російське та українське. Інформація про те, що він вчився на військового перекладача в Росії, стала для багатьох підставою вважати, що він пов'язаний з ГРУ Росії. Сам Килимник у тому ж інтерв'ю це заперечує.

Видання Bloomberg, зі свого боку, зазначає, що Килимник принаймні до 2016 року зберігав контакти з цією структурою. За наявною інформацією, тоді, коли Манафорт брав участь у передвиборній кампанії Трампа в травні 2016 року, він зустрічався з Костянтином Килимником.

У судових документах йдеться, що в серпні 2016 року Манафорт обговорював з ним злом електронної пошти Національного комітету Демократичної партії, і Килимник стверджував, що він відіграв певну роль у запобіганні ухвалення поправки до виборчої платформи Республіканської партії про надання Україні військової допомоги.

Українські ЗМІ зазначають, що на початку 2000-х Килимник працював у Міжнародному республіканському інституті - некомерційній організації, яка базується у Вашингтоні, де займався питаннями Росії. У МРІ Голосу Америки підтвердили, що Костянтин Килимник працював у московському офісі з 1995-го по 2005-й. Свою діяльність він починав як перекладач, однак виконував й інші завдання. Які саме, у Міжнародному республіканському інституті не уточнили.

Згідно із публікацією Радіо Свобода, Килимник працював з Манафортом і керував його київським офісом з 2005-го по 2015-й. Після обрання Віктора Януковича президентом України Килимник майже весь час провів в Адміністрації президента, де допомагав Манафорту.

З 2016-го Манафорт і Килимник підтримували зв'язок. Манафорт, згідно із судовими документами, оплачував послуги Килимника. За повідомленнями ЗМІ, листування з Манафортом Килимник вів аж до листопада 2017 року. В останніх листах обговорювався текст статті про роботу Манафорта в Україні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter