ГоловнаСвіт

США заблокували резолюцію Радбезу ООН про захист палестинців від сил Ізраїлю

Представниця США назвала формулювання резолюції "морально збанкрутілим однобоким підходом".

США заблокували кувейтський проект резолюції Радбезу ООН щодо палестино-ізраїльського конфлікту, в якому засуджується використання Ізраїлем сили проти палестинців. Про це повідомляє Reuters.

"З 15 членів Радбезу ООН 10 проголосували "за", включаючи Росію і Францію. Четверо, серед яких Великобританія, утрималися. США стали єдиними, хто проголосував проти цієї резолюції", - йдеться в повідомленні.

За словами постійного представника США при ООН Ніккі Хейлі, проект резолюції підриває зусилля зі встановлення миру в близькосхідному регіоні, а його формулювання є "морально збанкрутілим однобоким підходом".

Щоб прийняти резолюцію, їй потрібно набрати дев'ять голосів "за" за умови, що жоден з постійних членів Радбезу - США, Великобританія, Франція, Росія, Китай - не проголосують "проти".

Нагадаємо, 30 березня палестинці почали багатоденну акцію протесту "Великий день повернення". Ізраїльтяни стягнули до сектору Газа значні підкріплення в зв'язку з протестами. В результаті зіткнень з ізраїльськими військовими з 30 березня були вбиті щонайменше 87 палестинців, понад 12 тисяч осіб отримали поранення.

29 травня Ізраїль почав військову операцію в секторі Газа. У Раді ООН з прав людини раніше заявляли, що створять незалежну комісію з розслідування "передбачуваних порушень міжнародного гуманітарного права" і прав людини при зіткненнях між палестинцями-демонстрантами і армією Ізраїлю в секторі Газа.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter