ГоловнаСвіт

На Росію необхідно тиснути санкціями, поки вона не виконає даних у Мінську обіцянок, - глава Міноборони ФРН

Фон дер Ляєн наполягає на посиленні курсу ЄС щодо Москви.

На Росію необхідно тиснути санкціями, поки вона не виконає даних у Мінську обіцянок, - глава Міноборони ФРН
Урсула фон дер Лайен
Фото: EPA/UPG

Міністр оборони Німеччини закликала до більш жорсткого курсу стосовно Москви. Про це Урсула фон дер Ляєн заявила в інтерв'ю виданню Bild am Sonntag, опублікованому в неділю, 22 квітня, передає "Німецька хвиля".

"Президент Путін не цінує слабкості", - висловилася вона.

На думку міністра, шляхом санкцій необхідно наполягати на виконанні Росією даних у Мінську обіцянок" доти, поки не відбудеться пом'якшення ситуації.

Поліпшенню відносин з Росією перешкоджає низка чинників, вважає фон дер Ляєн. До них належать, зокрема, анексія Криму, причетність Росії до погіршення ситуації на сході України, руйнування сирійського Алеппо в результаті бомбардувань російської авіації і захист режиму Асада.

"Основною проблемою" фон дер Ляєн вважає "образ ворога", який потрібен Кремлю, але не Заходу. У такій ситуації важливо зберегти готовність до діалогу з Москвою "з позиції єдності і сили", вважає міністр.

Євросоюзу також необхідно "змінити механізм ухвалення рішень", зокрема, з питань зовнішньої політики, вважає фон дер Ляєн. Зараз для ухвалення рішення потрібно схвалення всіх 28 членів ЄС. Однак ситуація в світі іноді вимагає швидкої реакції, зазначає міністр, тому треба ставити питання про можливість ухвалення Євросоюзом рішень простою більшістю.

Нагадаємо, раніше у Міноборони Німеччини заявляли, що Європа могла б зробити більший внесок у військовому сенсі для встановлення балансу в світі.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter