ГоловнаСвіт

Трамп погодився особисто зустрітися з Кім Чен Ином

Переговори можуть відбутися в травні.

Трамп погодився особисто зустрітися з Кім Чен Ином
Фото: EPA/UPG

Президент США Дональд Трамп прийняв пропозицію північнокорейського лідера Кім Чен Ина провести прямі переговори.

Як зазначає "Голос Америки", Кім Чен Ин висловив бажання зустрітися з Трампом під час переговорів з представником органів безпеки Південної Кореї Чон Ий Йоном, який оголосив про цю історичну пропозиції в четвер у Білому домі. Трамп відразу ж прокоментував новину у своєму твіттері, заявивши, що зустріч планується.

За словами Чон Ий Йона, сторони домовилися про проведення зустрічі до початку травня, однак високопоставлений представник адміністрації США, який розмовляв з журналістами на умовах анонімності, зазначив, що сторони планують провести прямі переговори "через кілька місяців, і їх точне місце і час проведення ще належить визначити".

Прес-секретар Білого дому Сара Гакабі Сандерс заявила, що час і місце зустрічі Трампа та Кім Чен Ина будуть уточнені згодом. "Ми прагнемо до денуклеаризації Північної Кореї. Наразі ж усі санкції і максимальний тиск повинні залишатися чинними", - додала вона.

Кім Чен Ин хоче зустрітися з Трампом якнайшвидше, стверджує Чон Ий Йон, і тому готовий утриматися від подальших ядерних і ракетних випробувань. Чон сказав, що Трамп хотів би зустрітися з Кімом у травні. Він також повідомив, що спільні військові навчання США і Південної Кореї в районі Корейського півострова пройдуть у квітні, як і планувалося, і що Кім розуміє, що такі навчання необхідні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter