ГоловнаСвіт

У Шрі-Ланці ввели надзвичайний стан через сутички буддистів і мусульман

У місті Канді введено комендантську годину.

У Шрі-Ланці ввели надзвичайний стан через сутички буддистів і мусульман
Фото: phototraveling.ru

У Шрі-Ланці оголошено надзвичайний стан на 10 днів через сутички буддистів і мусульман в окрузі Канді, розташованому в центральній частині острова.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на представника уряду Шрі-Ланки.

Упродовж останнього року відносини між релігійними групами значно погіршилися. Деякі радикальні буддистські групи звинувачують мусульман у примусі жителів країни до навернення в іслам і знищення буддистських археологічних об'єктів. Окрім того, буддистські націоналісти виступили проти присутності на Шрі-Ланці мусульман-рохінджа, які втекли від переслідування в буддистській М'янмі.

Усе разом це призвело до сутичок у Канді, де натовп підпалив магазин мусульманина. 5 березня місцева влада була вимушена ввести в місті комендантську годину, але уряд вирішив піти ще далі.

"На спеціальному засіданні кабінету міністрів було прийнято рішення оголосити надзвичайний стан на 10 днів, щоб запобігти поширенню масових заворушень в інші райони країни. Було також прийнято рішення вжити суворих заходів проти тих, хто підбурює до насильства за допомогою Facebook", - заявили агентству в уряді країни.

Влада Шрі-Ланки направила в Канді війська і спецназ поліції.

Найпопулярніша релігія в Шрі-Ланці - це буддизм, його сповідують понад 70% населення. Мусульман набагато менше - близько 10% населення. Приблизно 13% жителів острова є індуїстами, 7% - християнами.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter