ГоловнаСвіт

У Сербії проросійська партія закликає Путіна ввести війська в Косово

Нібито тільки Росія може "запобігти жахливим вбивствам сербів і знищенню майна".

У Сербії проросійська партія закликає Путіна ввести війська в Косово
Фото: EPA/UPG

Проросійська партія "Сербська ліга" закликає владу країни звернутися до президента Росії Володимира Путіна, щоб той ввів війська в Косово. Про це йдеться у зверненні голови партії Александра Джурджева, яке опублікували на сайті партії 19 січня.

"Сербська Ліга" застерігає, що тимчасова Місія ООН і EULEX у Косовому не в змозі захистити сербський народ від дій албанських терористів, хоча їхнє головне завдання полягає у збереженні миру, стабільності і безпеки населення", - заявив Джурджев.

У зв'язку з цим Джурджев закликав сербську владу терміново скористатися правом, наданим резолюцією №1244 РБ ООН і розмістити 999 сербських солдатів на території Косова і Метохії.

Крім того, він просить негайно ініціювати переговори з Росією щодо участі російських миротворців у Косові і Метохії, щоб "запобігти жахливим вбивствам сербів і знищенню майна".

"Сербська ліга" закликає виконавчу і законодавчу владу нашої країни, уряд і парламент, звернутися до президента Росії Володимира Путіна з проханням долучитися до процесу вирішення ситуації, і, за аналогією з моделлю розв'язання кризи в Сирії, підписати угоду між Сербією і Росією", - заявив Джурджев.

Зазначимо, що партія "Сербська Ліга" виступає за тісну співпрацю з Росією, яка, на її думку, є "захисницею православних народів", також партія проти того, щоб країна стала "колонією західних держав".

"Хоча 70% наших громадян проти НАТО, всі партії в парламенті виступають за співпрацю з НАТО... Ми повинні пам'ятати, що членство в ЄС не гарантує високого рівня життя, що добре видно на прикладі Греції, Болгарії, Румунії, Угорщини і Хорватії", - йдеться на сайті партії.

Нагадаємо, 16 січня в Косовому був застрелений лідер косовських сербів Олівер Іванович. Президент Сербії Александр Вучич вважає терактом вбивство сербського політика.

Пізніше Сербія вийшла з переговорів ЄС про поліпшення відносин з Косовом.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter