ГоловнаСвіт

Анджей Дуда назвав пріоритети Польщі в Раді Безпеки ООН

Польський лідер наголосив, що Варшава дотримується позиції, що загрози в сучасному світі треба розглядати комплексно.

Анджей Дуда назвав пріоритети Польщі в Раді Безпеки ООН
Анджей Дуда
Фото: podrobnosti.ua

Пріоритетами Польщі як непостійного члена Ради Безпеки ООН на 2018-2019 роки буде відновлення поваги країн до міжнародного права, підвищення ефективності миротворчих операцій ООН і комплексна боротьба з сучасними загрозами.

Про це заявив президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі з дипломатичним корпусом у Варшаві, повідомляє "Укрінформ".

"Солідарність у глобальному вимірі виражається завдяки дотриманню міжнародного права. Йдеться про ведення політики, яка буде спиратися не на право сили, а силу права, політику, яка поважає основоположні принципи міжнародного права - суверенітет і територіальну цілісність країн", - сказав Дуда, кажучи про перший пріоритет Польщі в РБ ООН.

Другим пріоритетом він назвав дії для зміцнення існуючих механізмів запобігання конфліктам, мирного вирішення спорів і посередництва в рішенні цих проблем.

"Ми також будемо підтримувати ініціативи щодо підвищення ефективності миротворчих операцій ООН. З огляду на взаємозалежність у сучасному світі, в якому конфлікти, що на перший погляд є локальними, все частіше стають глобальними, міжнародне співтовариство повинне мати реальні важелі, щоб ефективно реагувати в місцях їх виникнення", - наголосив Дуда.

У контексті третього пріоритету президент РП зазначив, що Варшава дотримується позиції, що загрози в сучасному світі треба розглядати комплексно, враховуючи, зокрема, гібридні війни, тероризм, кіберзлочинність або кліматичні зміни.

Нагадаємо, з 1 січня Польща зайняла місце України в Радбезі ООН.