ГоловнаСвіт

У Франції за незаконне збагачення посадили сина президента Екваторіальної Гвінеї

Активи засудженого у Франції конфіскують.

У Франції за незаконне збагачення посадили сина президента Екваторіальної Гвінеї
Конфискация машин Теодорина Обианга
Фото: EPA/UPG

У Франції суд засудив до трьох років в'язниці сина президента Екваторіальної Гвінеї Теодоріна Обіанга, визнавши його винним у використанні награбованих у своїй державі коштів. Про це повідомляє BBC. Суддя постановив, що син президента використовував посаду міністра сільського і лісового господарства, щоб "викачувати" платежі з фірм-виробників деревини, які експортували з Екваторіальної Гвінеї, а його компанія Somagui Forestal була "порожньою оболонкою і використовувалася тільки як канал для передачі громадських грошей".

Активи Обіанга у Франції конфіскують, у тому числі садибу на авеню Фош у Парижі вартістю €25 млн. Також йому присудили відстрочений штраф у розмірі €20 млн.

У листопаді швейцарські прокурори конфіскували 11 розкішних автомобілів Обіанга. Вони заявили, що син диктатора розграбував багатства своєї країни, щоб купити предмети розкоші, в тому числі приватний літак і пам'ятні речі Майкла Джексона.

Теодоріна Обіанга не було в суді. Раніше він заперечував усі звинувачення, запевняючи, що його багатство походить із законних джерел. Його адвокати звинуватили Францію у "втручанні у справи суверенної держави".

Президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіанг Нгема Мбасого найдовше з лідерів Африки перебуває на посаді. Правозахисні групи звинувачують його в систематичних репресіях проти своїх опонентів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter