ГоловнаСвіт

Литва закликала ЄС створити "військовий Шенген"

До 2020 року Єврокомісія планує виділити €500 млн на оборону.

Литва закликала ЄС створити "військовий Шенген"

Литва закликала керівництво Євросоюзу створити "військову Шенгенську зону", щоб оперативно передислокувати війська з території Європи.

Як повідомляє Delfi з посиланням на Міноборони Литви, цю ініціативу обговорювали на зустрічі голів оборонних відомств ЄС у Таллінні.

Найбільше уваги учасники зустрічі приділили створенню постійної структурованої військової співпраці (PESCO) і установі Європейського оборонного фонду, зазначає видання.

"(Проект військового Шенгену) охоплює як спрощення процедур, так і інвестиції в інфраструктуру. Цей проект підтримує багато держав, його практична реалізація важлива як для ЄС, так і для НАТО", - зазначив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.

Відзначають, що Європейська комісія запропонувала заснувати Європейський оборонний фонд, з якого можна буде фінансувати проекти з розвитку оборонних потужностей. До 2020 року ЄК планує виділити €500 млн на оборону.

Нагадаємо, що голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер ініціював створення Європейського оборонного фонду ще у вересні 2016 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter