ГоловнаСвіт

Генсек ООН готовий стати посередником для врегулювання ситуації навколо КНДР

Гутерреш закликав Пхеньян не наражати на небезпеку життя мільйонів людей.

Генсек ООН готовий стати посередником для врегулювання ситуації навколо КНДР
Антоніу Гутерреш
Фото: kmu.gov.ua

Генеральний секретар ООН  Антоніу Гутерреш закликав міжнародну спільноту відмовитися від подальшої ескалації напруженості навколо Північної Кореї і запропонував свої послуги як посередника для мирного врегулювання ситуації навколо Корейського півострова.

Про це повідомляє Центр новин ООН

Водночас, Гутерреш заявив, що дії КНДР призводять до дестабілізації регіонального та міжнародного миру та безпеки. Генсек ООН закликав Пхеньян не наражати на небезпеку життя мільйонів людей, багато з яких і так страждають від голоду й розрухи.

Також Гутерреш настійно рекомендував усім зацікавленим сторонам негайно повернутися до діалогу й перемов як єдино можливого способу врегулювання проблем Корейського півострова.

Глава ООН попередив, що конфронтаційна риторика може призвести до непередбачених наслідків. "Рішення має бути політичним. Потенційні наслідки військових дій будуть жахливими", - сказав Генеральний секретар ООН.

Він повідомив про готовність виступити посередником у цих зусиллях, а також привітав єдність членів Радбезу ООН щодо Північній Кореї.  

"Я не пропоную жодного конкретного рішення, я закликаю об'єднатися і ясно дати зрозуміти КНДР, що ядерного роззброєння на Корейському півострові можна досягти тільки шляхом перемов. Я знаю, що в ООН немає потужних важелів впливу, що наші можливості обмежені, але я повідомив сторонам, що вони цілком можуть на мене розраховувати. Я визнаю, що вирішальне значення має єдність Ради безпеки і здатність п'яти держав розробити єдину стратегію взаємодії з КНДР", - заявив Гутерреш.

Відповідаючи на питання журналістів, Генсек ООН нагадав про уроки Першої світової війни, коли деякі поодинокі події призвели до ескалації і, в кінцевому підсумку, до світової війни. Він закликав зробити все можливе, щоб уникнути такого розвитку подій.

Водночас Генсек ООН не став відповідати на питання, чи має намір він сам відвідати КНДР, але підтвердив, що готовий підключитися до процесу пошуку мирного рішення.

Як відомо, у неділю, 3 вересня в районі північнокорейського міста Кільчжу провінції Хамген-Пукто стався землетрус - за різними даними, магнітудою від 5,2 до 6,4. Південна Корея пов'язала поштовхи з можливим ядерним випробуванням. Пізніше влада Північної Кореї офіційно заявила про успішне проведення випробування водневої бомби. Непередодні КНДР пригрозила США новими "пакетами подарунків" у разі провокацій.  

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter