ГоловнаСвіт

Азербайджан "відмив" майже $3 млрд для хабарів європейським політикам

У президента Азербайджану заявили про непричетність голови держави і його сім'ї до відмивання грошей.

Азербайджан "відмив" майже $3 млрд для хабарів європейським політикам
Фото: newsfiber.com

Журналісти Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) з'ясували, що влада Азербайджану з 2012-го по 2014 рік через фіктивні компанії у Великобританії "відмили" майже $3 млрд для хабарів європейським політикам.

Про це йдеться в розслідуванні OCCRP

"Влада Азербайджану використовувала фіктивні компанії у Великобританії для відмивання $2,9 млрд. Ці гроші йшли на підкуп європейських політиків, які лобіювали інтереси Азербайджану в ЄС і блокували резолюції, що засуджують порушення прав людини в колишній радянській республіці", - йдеться в повідомленні.

Згідно з даними розслідування, упродовж декількох років в Азербайджані представники правлячої еліти використовували "чорну касу" для виплат хабарів європейським політикам, придбання предметів розкоші, відмивання грошей та інших корисливих цілей.

Повідомляють, що на рахунки фіктивних підприємств надходили десятки мільйонів євро від Рособоронекспорту, а згодом ці гроші, за даними журналістів, переказували на рахунок першого віце-прем'єра республіки.

Дані про рух грошей на рахунках чиновників отримала данська газета Berlingske, яка поділилася ними з OCCRP. У спільному журналістському розслідуванні також брали участь Suddeutsche Zeitung (Німеччина), Barron's (США), Le Monde (Франція), The Guardian (Великобританія), Bivol (Болгарія) і інші.

Прес-служба президента Азербайджану Ільхама Алієва офіційно заявила, що "ні президент Азербайджану, ні члени його сім'ї не мають відношення до вказаних звинувачень", повідомив АзерТАдж.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter