ГоловнаСвіт

Лукашенко: навчання "Захід-2017" носять оборонний характер, нападати ні на кого не збираємося

"Є армія. А якщо вона існує, ми її будемо вчити воювати".

Лукашенко: навчання "Захід-2017" носять оборонний характер, нападати ні на кого не збираємося
Фото: president.gov.by

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що майбутні російсько-білоруські навчання "Захід-2017" не націлені на те, щоб на когось нападати.

Про це повідомляє прес-служба президента Білорусі.

"Хотів би напередодні початку активної фази навчань "Захід-2017" почути інформацію від Міністерства оборони, яка ситуація в цьому плані. При цьому хочу попередити: вистачить виправдовуватися - оборонний характер наші навчання носять, ще щось. Є армія, є спільне угруповання Білорусі та Росії на західному напрямку. А якщо вона існує (ми ні від кого це не приховували), ми її будемо вчити воювати. Про всяк випадок. Нападати ми ні на кого не збираємося. А якими будуть ці навчання - ми запросили практично всіх охочих. Нехай приїжджають і оглядають", - заявив білоруський лідер на нараді з керівництвом Державного секретаріату Радбезу Білорусі, правоохоронних органів і відомств системи забезпечення національної безпеки.

Нагадаємо, стратегічні навчання "Захід-2017" пройдуть з 14 по 20 вересня цього року одночасно на декількох полігонах Росії і Білорусі. Анонсуючи маневри, міністр оборони РФ Сергій Шойгу назвав їх "головним заходом спільної підготовки російських і білоруських збройних сил у 2017 році".

Під час візиту до Києва президент Білорусі Олександр Лукашенко гарантував, що територія його країни не буде використовуватися для вторгнення в Україну.

Секретар РНБО Олександр Турчинов вважає, що навчання "Захід-2017" стануть перевіркою готовності Росії до великої війни з країнами НАТО.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter