ГоловнаСвіт

Додон заборонив молдовським військовим брати участь у міжнародних навчаннях в Україні

Молдовські військові брали участь у навчаннях Rapid Trident з 1996 року.

Додон заборонив молдовським військовим брати участь у міжнародних навчаннях в Україні
Игорь Додон
Фото: EPA/UPG

Проросійський президент Молдови Ігор Додон заборонив молдовським військовим брати участь у міжнародних навчаннях Rapid Trident-2017 Україні.

Молдовський лідер опублікував на своїй сторінці в Facebook обмін офіційними листами з заступником міністра оборони Георге Галбурою. 

Наприкінці серпня заступник міністра оборони сповістив президентуру про участь 57 військових у навчаннях Rapid Trident, які пройдуть на Яворівському полігоні у Львівській області, для підготовки до миротворчої місії в Косово. Галбура зазначив, що молдовські військові беруть участь у цих навчаннях з 1996 року в рамках програми "Партнерство заради миру", а все спорядження і розміщення оплачують організатори.

У відповідь Додон нагадав Галбурі, що, відповідно до чинного законодавства, для участі молдовських військових у міжнародних навчаннях необхідний дозвіл президента як верховного головнокомандувача і зазначив, що такого дозволу не давав. Голова держави розпорядився, щоб усі приготування до навчань були скасовані, а організаторів Rapid Trident сповістили про те, що Нацармія Молдови не братиме участі в заходах.

Нагадаємо, наприкінці серпня молдовська опозиція звинуватила Додона в держзраді і просуванні інтересів Росії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter