ГоловнаСвіт

Народний банк Китаю заборонив ICO криптовалют

У банку підкреслили, що токени не є платіжними інструментами та не мають юридичного статусу грошей.

Народний банк Китаю заборонив ICO криптовалют

Народний банк Китаю заявив, що первинне розміщення токенів криптовалют (ICO, Initial Coin Offering) є незаконною операцією.

Регулятор пообіцяв у майбутньому карати тих, хто буде проводити розміщення, а також погрожує штрафами тим, хто вже провів ICO, передає РБК.

У банку підкреслили, що токени не є платіжними інструментами, виданими грошово-кредитними організаціями, вони не мають "правових або грошових властивостей юридичного статусу грошей.

Крім того, Народний банк Китаю разом з органами зв'язку буде працювати над закриттям трейдингових платформ, що оперують криптовалютами, і над видаленням їхніх додатків для мобільних пристроїв з відповідних майданчиків. Регулятор також попередив про можливе відкликання ліцензій компаній, пов'язаних з ICO.

Банк закликав населення країни "посилити свою обізнаність про ризики, пов'язані з криптовалютами", а також повідомляти владі будь-яку інформацію, що стосується операцій, визнаних незаконними.

Станом на липень в Китаї функціонувало 43 ICO-платформи, дані наводить Bloomberg китайського Національного комітету експертів з технологій фінансової безпеки в інтернеті. До 18 липня були завершені 65 ICO, розміщення токенів дозволило компаніям залучити $398 млн.

ICO - операція, схожа на первинне розміщення цінних паперів на біржі (IPO), але у випадку з ICO мова йде не про продаж готового бізнесу, а про продаж контракту, який описує структуру токенів. Влада США наприкінці липня посилила вимоги до ICO, прирівнявши його до розміщення цінних паперів. Операції з токенами повинні бути зареєстровані згідно із законом, попередила комісія з цінних паперів і бірж країни.

Нагадаємо, фінансові регулятори в Україні вирішили виробити загальну позицію щодо правового статусу Bitcoin в країні та його регулювання.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter