ГоловнаСвіт

Іран зможе створити ядерну зброю за 5 днів, якщо США вийдуть з ядерної угоди, - віце-президент

У Тегерані наголошують, що віддані виконанню умов двосторонньої "ядерної угоди".

Іран зможе створити ядерну зброю за 5 днів, якщо США вийдуть з ядерної угоди, - віце-президент
Али Акбар Салехи
Фото: news2000.com.ua

Ісламська Республіка Іран зможе створити ядерну зброю всього за п'ять днів, якщо США вийдуть з двосторонньої "ядерної угоди".

Про це заявив віце-президент країни Алі Акбар Салехі, повідомляє The Independent

"Безумовно, ми не зацікавлені в цьому. Угода далася нам нелегко ... Ми віддані виконанню її умов", - пояснив Салехі. За його словами, якщо Тегеран задасться метою, то він протягом п'яти днів отримає уран із збагаченням в 20%, чого достатньо для виготовлення ядерної бомби.

Раніше з подібною заявою виступив президент Ісламської Республіки Хасан Рухані. За його запевненням, Іран дуже швидко зможе повернутися до виготовлення ядерної зброї. Він також заявив, що Іран може вийти з ядерної угоди зі світовими державами, якщо США продовжать політику санкцій щодо країни.

У липні в США заявили, що Іран виконує умови ядерної угоди зі світовими державами, але порушує дух досягнутих домовленостей. У Білому домі пояснили, що президент США Дональд Трамп і держсекретар Рекс Тіллерсон вважають, що Іран "є однією з найнебезпечніших загроз інтересам США і регіональної стабільності". Того ж дня США ввели санкції стосовно 18 іранських фірм і фізичних осіб, причетних до ракетної програми Ісламської Республіки.

Іран і шістка міжнародних посередників (США, Росія, Китай, Великобританія, Франція, Німеччина) в середині липня 2015 року досягли домовленостей щодо ядерної програми Тегерана і підписали Спільний всеосяжний план дій (СВПД). Ісламська Республіка зобов'язалася обмежити роботи в галузі збагачення урану в обмін на скасування низки санкцій.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter