ГоловнаСвіт

Міжнародний суд виділить кошти для розслідування агресії РФ проти Грузії

Члени-країни Римського статуту, можливо, скоротять бюджет для розслідування військових злочинів в інших регіонах.

Міжнародний суд виділить кошти для розслідування агресії РФ проти Грузії
Фото: EPA/UPG

Міжнародний кримінальний суд у бюджеті на 2018 рік визначить ресурс, необхідний для розслідування російсько-грузинської війни 2008 року.

Про це повідомляє Грузія Online з посиланням на інтерв'ю прес-спікера МКС Фаді ель-Абдала.

"Асамблея країн-членів МКС відповідальна за те, щоб суд мав достатні фінансові ресурси в рамках свого мандата. Усі країни-члени роблять фінансовий внесок у бюджет МКС, що включає мобілізацію ресурсів, необхідних для продовження розслідування ситуації в Грузії. Суд готує бюджет 2018 року, який передбачає продовження розслідування і буде співпрацювати з асамблеєю для ухвалення цього бюджету в грудні (2017 року)", - зазначив він.

У Міжнародному суді зазначають, що в поточному розслідуванні серпневої війни 2008 року офіс прокурора керується основними принципами незалежності, неупередженості й об'єктивності.

Також у МКС припустили, що члени-країни Римського статуту, які фінансують розслідування Міжнародного кримінального суду, можуть скоротити бюджет для розслідування військових злочинів в інших регіонах. Експерти пов'язують це, зокрема, зі зростанням російського впливу на країни-члени Римського статуту.

Нагадаємо, що 2008 року за підсумками п'ятиденної війни з Росією Грузія втратила два регіони - Абхазію і Південну Осетію. Росія, Нікарагуа, Венесуела, Науру визнали суверенітет Абхазії і Південної Осетії. Більшість світу не визнає незалежності Південної Осетії й Абхазії, заявляючи про підтримку територіальної цілісності і суверенітету Грузії.

Президент РФ Володимир Путін відвідував самопроголошену Абхазію 2013 року. У дев'яту річницю початку збройної агресії Кремля проти Грузії Путін знову відвідав Абхазію і зустрівся з лідером невизнаної республіки Раулем Хаджимбою.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter