ГоловнаСвіт

Макрон відмовився від ідеї створити пост для першої леді

Онлайн-петиція проти планів президента зібрала майже 290 тис. підписів.

Макрон відмовився від ідеї створити пост для першої леді
Бриджитт Макрон
Фото: EPA/UPG

Президент Франції Еммануель Макрон відмовився від планів створити офіційну державну посаду першої леді для своєї дружини Бріджітт.

Про це повідомляє ВВС-Україна з посиланням на французькі ЗМІ.

Під час передвиборної кампанії Макрон заявляв, що хоче "реального статусу" для своєї дружини у французькій політиці. Однак онлайн-петиція проти таких планів зібрала майже 290 тис. підписів.

Як повідомляють французькі ЗМІ, в офісі французького президента заявили, що статус, який біля чоловіка займає Бріджітт Макрон, роз'яснять в найближчі кілька днів, але конституційних змін ніхто не буде вносити.

Зараз французька конституція хоч і не передбачає офіційного статусу для перших леді, дружини президентів Франції отримують офіс в Єлисейському палаці, одного або двох асистентів і особистих охоронців.

Сам Макрон у передвиборній кампанії обіцяв заборонити політикам наймати власних родичів - на тлі скандалу навколо виплат дружині іншого кандидата у французькі президенти Франсуа Фійона.

На початку серпня Національна асамблея Франції схвалила закон "про моралізацію політичного життя", який забороняє парламентаріям брати на роботу родичів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter