ГоловнаСвіт

"Збройовому барону" Буту збільшили термін в американській в'язниці за "виробництво алкоголю"

Адвокат Бута стверджує, що його підзахисний вирощував чайний гриб, щоб лікувати шлунок.

"Збройовому барону" Буту збільшили термін в американській в'язниці за "виробництво алкоголю"
Виктор Бут
Фото: www.sfgate.com

Росіянину Віктору Буту, який перебуває в американській в'язниці, засудженому на 25 років в'язниці за контрабанду зброї, на 40 днів продовжили термін ув'язнення за "виробництво алкоголю" - вирощування в камері чайного гриба.

Про це "Известия" повідомив адвокат Бута Олексій Тарасов. За його словами, Бут вирощував чайний гриб, щоб лікувати шлунок.

За словами Тарасова, спочатку до Бута, який перебуває у в'язниці в місті Меріон у штаті Іллінойс, претензій через чайний гриб не було, а потім "раптово в камеру нагрянула інспекція з якимсь незрозумілим приладом і заявила, що Віктор Бут займається виробництвом алкоголю".

За словами Тарасова, "якщо там алкоголь і був, то мова про соті або навіть тисячні частки проміле".

Через це Бута також позбавили деяких послаблень, отриманих за хорошу поведінку.

Тарасов розповів, що ще одне стягнення його підзахисному загрожує за порушення, пов'язані з інтерв'ю російським ЗМІ, що їх він давав. Якщо росіянина визнають винним, йому можуть продовжити термін ув'язнення ще на 54 дні, а також позбавити права користуватися телефоном і купувати продукти в тюремному магазині.

У квітні Верховний суд США відхилив клопотання про перегляд справи Бута, який відбуває 25-річний термін.

Росіянина затримали в 2008 році в Бангкоку за запитом влади США, яка звинуватила його в продажу зброї колумбійському угрупованню ФАРК. Зброя, за версією американських правоохоронних органів, могла бути використана проти військовослужбовців США.

Нагадаємо, в 2016 році Росія хотіла обміняти Савченко на ув'язнених у США Бута і Ярошенка.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter