ГоловнаСвіт

Ілон Маск назвав штучний інтелект "найбільшою загрозою" для людства

Мільярдер вважає, що маніпуляції ШІ з інформацією можуть спровокувати війну.

Ілон Маск назвав штучний інтелект "найбільшою загрозою" для людства
Илон Маск
Фото: EPA/UPG

Найбільшу загрозу для людства становить штучний інтелект.

Про це заявив засновник Tesla і SpaceX Ілон Маск, повідомляє Fortune.

"У сфері штучного інтелекту я маю є доступ до найбільш провідних технологій. І я думаю, що людям є про що турбуватися", - сказав Маск.

На його думку, розвиток штучного інтелекту - це виняткова сфера, в яку уряду варто втручатися, інакше може бути занадто пізно. Він зазначив, що автомобільні аварії, авіакатастрофи, неякісні продукти або ліки не несуть фундаментальної загрози людству, на відміну від штучного інтелекту.

Маск також зазначив, що надмірний розвиток цієї сфери може загрожувати людям безробіттям і нестабільністю в соціальній сфері.

Штучний інтелект може почати поширювати фейкову інформацію і маніпулювати нею, додав він. Маск вважає, що гіпотетично це може статися в оборонній сфері та спровокувати війну. "Перо сильніше за меч", - додав він.

При цьому Маск наголосив, що виступає проти зайвих наглядових і контрольних заходів, але в сфері штучного інтелекту він вважає їх необхідними. Fortune відзначає, що ці заяви "дуже сильні" для людини, яка вважає себе прихильником кіберлібертаріанства - ідеології, яка виступає проти втручання держави в бізнес і централізованого регулювання.

Нагадаємо, в червні Ілон Маск назвав ймовірну ціну квитка на Марс.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter