ГоловнаСвіт

Голова МВС Франції пішов у відставку через скандал з працевлаштуванням дочок

Новим міністром внутрішніх справ країни призначено Маттіаса Фекля.

Голова МВС Франції пішов у відставку через скандал з працевлаштуванням дочок
Брюно Ле Ру
Фото: Wikipedia

Міністр закордонних справ Франції Брюно ле Ру подав у відставку на тлі корупційного скандалу, що розгорається. Міністра підозрюють у тому, що він забезпечив своїм дочкам добре оплачувану роботу у французькому парламенті, повідомляє ВВС. Коментуючи рішення про відставку, 51-річний соціаліст ле Ру сказав, що не хоче, щоб розслідування щодо роботи його дочок "підривало роботу уряду".

Новим міністром внутрішніх справ країни призначено Маттіаса Фекля, який з 2014 року працював торговим секретарем у французькому міністерстві закордонних справ.

Звинувачення на адресу ле Ру зазвучали після того, як з'явилася інформація, що він влаштував своїх дочок на роботу помічницями депутата, де вони пропрацювали кілька років, отримуючи солідну зарплату: всього дочкам міністра виплатили близько 60 тисяч доларів бюджетних грошей.

Ле Ру не заперечив, що його дочки працюють в парламенті, але вказував, що така практика не заборонена законом. Однак через підвищену публічну увагу до справи прокуратура почала попереднє розслідування.

Нагадаємо, в січні французька прокуратура почала розслідування щодо дружини кандидата в президенти Франції Франсуа Фійони Пенелопи. ЗМІ повідомили, що вона протягом кількох років фіктивно працювала помічником чоловіка в Національних зборах Франції (нижня палата парламенту), при цьому не виконуючи ніяких обов'язків. За час роботи на цій посаді вона отримала загалом €500 тис.

Як повідомлялось, офіційне розслідування щодо Фійона розпочато в середині березня.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter