ГоловнаСвіт

Дії України під час голосування по резолюції щодо Ізраїлю були правильними, - посол

І Ізраїлю б не допомогли, і собі ускладнили б життя на багато років наперед.

Дії України під час голосування по резолюції щодо Ізраїлю були правильними, - посол
Володимир Єльченко
Фото: ukraineun.org

Дії України під час голосування по резолюції щодо Ізраїлю, яка вимагала від Ізраїлю припинити будівництво поселень на окупованих палестинських територіях, були правильними.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю LB.ua повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

"Я і далі впевнений в правильності нашого рішення. Тоді було багато емоцій. Колись казали, що в СРСР всі розбирались у двох речах - у футболі і в сільському господарстві: що і чим засіяти, а також хто має стояти в нападі в київському "Динамо". Так от тепер всі стали експертами з ізраїльського питання. Я би порадив спочатку прочитати резолюцію, проаналізувати її", - сказав Єльченко.

На його думку, більшість критиків цього не зробили, а просто кричали, що "Україна зрадила Ізраїль". "По-перше, це абсолютно не так. По-друге, чому ніхто не бігає і не кричить, що Велика Британія зрадила Ізраїль? Чи Франція? Чому саме Україна? Ми голосували з подібних резолюцій в Генасамблеї ООН десятки разів та навіть в тій самій Раді Безпеки за нашого попереднього членства у 2000-2001 роках, але ніколи це не викликало такого роздратування", - сказав Єльченко.

Відповідаючи на запитання LB.ua чи можна було під час голосування "утриматися", Єльченко наголосив, що "наше "утрималися" по цій резолюції Ізраїлю нічого б не дало". "Але нам водночас дуже ускладнило би життя на багато років наперед. І не лише у відносинах з арабськими країнами. Хоча хотів би нагадати, що точно так як і Ізраїль частина з них проголосувала за нашу резолюцію по Криму. І це також треба цінувати. По-друге, є ще й увесь ісламський світ – і як ми б після свого "утримання" підходили до цих країн (а їх понад п’ятдесят) і просили підтримати нас по Криму чи по Донбасу? Ми ж не знаємо, що буде завтра, через рік. Нам потрібно мати широку базу підтримки", - підкреслив дипломат.

"Так що я б усім нашим експертам порадив краще зайнятися аналізом кримської резолюції, а не ізраїльської", - додав Єльченко.

Він також повідомив, що питання ситуації на Близькому Сході, включаючи палестинське питання, стоїть на 14 лютого. "Це будуть закриті консультації, але, тим не менше, там питання про поселення може бути порушено. Тому що якраз 17 лютого відбулися перші, після схвалення цієї резолюції 23 грудня, дебати по палестинському питанню. І вони показали, що, незважаючи на дуже сильний тиск на Ізраїль, ситуація не змінилась: всі вважають цю резолюцію абсолютно правильною і що її треба виконувати, але Ізраїль знову відкинув будь-які можливості її виконання", - нагадав Єльченко.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, який є також міністром закордонних справ Ізраїлю, ухвалив рішення скасувати офіційний візит українського прем'єр-міністра Володимира Гройсмана у країну. Зазначається, що рішення про скасування візиту було зроблене на знак протесту проти того факту, що Україна - зазвичай дуже дружня держава щодо Ізраїлю, - проголосувала за антиізраїльську резолюцію Ради Безпеки ООН.

Зі свого боку МЗС України викликало посла Ізраїлю в Києві у зв'язку з відміною візиту прем'єра. "З українського боку було висловлено розчарування з приводу емоційної реакції окремих ізраїльських чиновників і політиків на результати голосування в Нью-Йорку. Послу Ізраїлю надані роз'яснення щодо мотивів, які зумовили позицію делегації України з підтримки згаданого проекту. Відзначено, що Україна дотримується послідовної позиції щодо врегулювання ізраїльсько-палестинського конфлікту, яку неодноразово оприлюднила в різних форматах", - сказано в повідомленні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter