ГоловнаСвіт

Фаворит президентських виборів у Франції назвав санкції проти Росії неефективними

"Необхідно знайти інший шлях для діалогу".

Фаворит президентських виборів у Франції назвав санкції проти Росії неефективними

Один з основних кандидатів в президенти Франції Франсуа Фійон назвав економічні санкції проти Росії неефективними.

Таку заяву він зробив у понеділок, 23 січня, після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

"Я переконаний, що економічні санкції абсолютно неефективні. Необхідно знайти інший шлях для діалогу", - цитує Фійона "Німецька хвиля". Він додав, що не хоче, щоб президент США Дональд Трамп вів переговори з Росією на шкоду ЄС. "Європі зашкодить, якщо він піде по наших головах, а це цілком може статися", - заявив Фійон.

Кандидат в президенти Франції, якого президент РФ Володимир Путін в минулому році назвав "порядною людиною", додав, що в довгостроковій перспективі буде прагнути до нового економічного партнерства і системи європейсько-російської безпеки. Водночас він уточнив, що для початку має вирішитися конфлікт в Україні.

Щодо Росії діють три пакети санкцій Євросоюзу. Першими були введені індивідуальні санкції проти громадян Росії і України, яких Європа вважає відповідальними за підрив територіальної цілісності України. Ці санкції діють до 15 березня 2017 року. Термін дії секторальних економічних санкцій проти Росії закінчувався 31 липня 2017 року. Термін дії торгових та інвестиційних санкцій проти Криму закінчується 23 червня 2017 року.

Зараз в Євросоюзі діє домовленість, відповідно до якої санкції проти Росії можуть бути скасовані лише після того, як Москва в повному обсязі виконає Мінські угоди.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter