ГоловнаСвіт

Індонезія припиняє військово-технічну співпрацю з Австралією

Австралійсько-індонезійське співробітництво можуть відновити після вирішення технічних питань.

Індонезія припиняє військово-технічну співпрацю з Австралією

Індонезія припиняє військово-технічну співпрацю з Австралією через образливі навчальні матеріали, зауважені на австралійській базі підготовки спецпідрозділів.

Про це повідомляє видання The Guardian.

За інформацією ЗМІ, індонезійські військові спецпідрозділу "Копассус", які прибули для спільних навчань сил спеціальних операцій на австралійську базу в Перті, були ображені експозиційними матеріалами, які нібито принижують принципи мирного співіснування (Pancasila), які лежать в основі індонезійської моделі побудови суспільства.

Що саме вважають образливим індонезійські інструктори - невідомо, однак до прийняття рішення про демонтаж цих матеріалів співпрацю припинено.

Представник збройних сил Індонезії генерал-майор Вуріянто підтвердив, що рішення про припинення співпраці набуває чинності негайно, проте допустив, що співпрацю можна буде відновлено після вирішення технічних питань.

Загострення політичної риторики між країнами відбулося вперше після конфлікту 2013 року, коли стало зрозуміло, що австралійські розвідслужби прослуховували телефонні дзвінки тодішнього президента Індонезії Сусіло Бамбанга Юдхойоно, його дружини й інших можновладних посадових осіб держави.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter