ГоловнаСвіт

Влада Австралії має намір ускладнити отримання громадянства

В Австралійській міграційній раді закликали владу "не демонізувати мігрантів".

Влада Австралії має намір ускладнити отримання громадянства
Австралия
Фото: wikipedia.org

Міністр імміграції Австралії Пітер Даттон закликав внести зміни в тестування кандидатів на отримання громадянства Австралії.

За словами чиновника, основний ухил тестування повинен бути спрямований на соціальну інтеграцію та австралійські цінності, а не нагадувати вікторину з питаннями з історії та устрою країни, повідомляє видання The Age.

"Нам потрібно побачити, чи дотримуються люди австралійських законів, чи вчать вони своїх дітей, чи готові вони працювати для забезпечення свого добробуту, якщо вони працездатного віку", - вважає міністр, на думку якого такий підхід дозволить більш ефективно "відсіювати" меншість, яка може стати на хибний шлях злочинності та тероризму.

За словами Даттона, нещодавній досвід операцій боротьби з тероризмом, під час яких було затримано низку новоспечених громадян Австралії, свідчить про необхідність реформувати підходи до тестування заявника так, щоб мати можливість оцінити успішність його інтеграції в австралійське суспільство, його роботу, освіту дітей, досягнення у вивченні англійської мови і відсутність судимостей.

Сьогодні тест на отримання громадянства в Австралії налічує 20 запитань широкого спектру австралійської історії, системи управління, прав і обов'язків громадян. Заявник повинен відповісти правильно на 75% цих запитань. Обмеження щодо набуття громадянства також мають особи з судимістю.

Виконавчий директор Австралійської міграційної ради Карла Вілшир скептично оцінила пропозиції міністра імміграції, зазначивши, що при модернізації та вдосконаленні тестування на отримання громадянства влада повинна бути обережною, щоб "не демонізувати мігрантів".

Адже, за її словами, статистичні дані показують, що мігранти мають менше шансів отримати доступ до соціальних виплат, а їхні діти - до високих академічних показників. І це в той час, коли Австралія має особливий підхід до мультикультурності, а її "культурна орієнтація" відрізняється акцентом на гендерну рівність і доступ до правосуддя.

Якщо ініціативу буде підтримано, оновлене тестування на отримання громадянства може містити такі запитання, як: "Чи ви порушували закон? Чи ваші діти ходять до школи? Чи знайшли ви роботу? Чи ваш чоловік відвідує заняття з англійської мови?".

Як повідомляли в грудні, прем'єр Австралії виступив за введення республіканського устрою в країні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter