ГоловнаСвіт

Штати і Британія повністю дотримуються Будапештського меморандуму, - посол США

Йованович вважає, що політику санкцій стосовно Росії буде продовжено після інавгурації Трампа.

Штати і Британія повністю дотримуються Будапештського меморандуму, - посол США
Мари Йованович
Фото: 112.ua

Посол США в Україні Марі Йованович заявила, що Російська Федерація не дотримується зобов'язань за Будапештським меморандумом, на відміну від США і Великобританії, які повністю їх виконують.

Про це Йованович заявила в інтерв'ю "РБК-Україна".

"Вважаю, що Сполучені Штати і Великобританія повністю дотримуються Будапештського меморандуму. Просто нагадаю, що підписанти Будапештського меморандуму підтвердили свою готовність поважати територіальну цілісність України і не застосовувати силу або погрози застосування сили. Меморандум закликає до проведення консультацій у разі виникнення будь-яких питань. У березні 2014 року Великобританія, США і Україна зібралися в Парижі, але міністр Лавров (голова МЗС РФ, - ред.) від Росії на ці консультації не приїхав. З огляду на це, ми вважаємо, що саме росіяни не дотримуються взятих на себе зобов'язань за Будапештським меморандумом", - сказала вона.

При цьому Йованович вважає, що політику санкцій щодо Росії буде продовжено, незважаючи на зміну адміністрації президента США.

"Політика санкцій триватиме, допоки Росією не будуть повністю виконані умови Мінських домовленостей. Очевидно, що існує окремий пакет санкцій стосовно Криму. І ці санкції будуть скасовані, тільки коли Крим буде повернуто Україні", - зазначила дипломат.

Нагадаємо, нинішні кордони України були гарантовані з боку США, Великобританії і Росії відповідно до підписаного Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) у 1994 році.

Однак 2014 року одна з країн-підписантів меморандуму анексувала Крим, а потім ввела війська на територію Донбасу. При цьому Росія вважає, що дотримується Будапештського меморандуму тим, що не погрожує Україні застосуванням ядерної зброї.

При цьому допомога США і Великобританії в захисті територіальної цілісності України виявилася обмеженою. Зокрема Україні було відмовлено в летальному озброєнні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter