ГоловнаСвіт

Євросоюз продовжив санкції проти Росії

Секторальні обмеження продовжили на півроку.

Євросоюз продовжив санкції проти Росії
Фото: dniester.ru

Європейська рада продовжила пакет економічних санкцій проти Росії до 31 липня 2017 року. Про це сказано на сайті організації.

Цей пакет обмежує доступ до європейського ринку капіталу п'ятьом найбільшим російським банкам і їх "дочкам", трьом основним енергокомпаніям і трьом оборонним корпораціям. Також накладено заборону на продаж/купівлю зброї; на експорт товарів подвійного призначення, які можуть бути використані у військових цілях; окрім того, для Росії обмежено доступ до певних технологій і послуг із розвідки та видобутку нафти.

Відносно Росії діють три пакети санкцій Євросоюзу. Першими ввели індивідуальні санкції проти громадян Росії і України, яких Європа вважає відповідальними за підрив територіальної цілісності України. Ці санкції діють до 15 березня 2017 року. Термін дії економічних секторальних санкцій проти Росії завершувався 31 січня 2017 року, але тепер продовжено на півроку. Термін дії торгових і інвестиційних санкцій проти Криму закінчується 23 червня 2017 року.

Економічні санкції проти Росії були введені 31 липня 2014 роки як відповідь на дії Росії з дестабілізації ситуації в Україні. У вересні того ж року їх посилили.

У березні 2015 року термін дії цих санкцій прив'язали до імплементації Мінських угод. Очікувалося, що Росія виконає свої зобов'язання до кінця 2015 року, але цього не сталося. Тому термін дії санкцій продовжили до 31 липня 2016 року, а потім - до 31 січня 2017 року.

15 грудня на саміті Євросоюзу було прийнято рішення продовжити санкції на чергові півроку. А 19 грудня формальне рішення затвердила Європейська рада.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter