ГоловнаСвіт

Путін поскаржився Меркель на Україну через відмову купувати газ

Президент РФ нагадав канцлеру Німеччини про загрозу транзиту газу в Європу.

Путін поскаржився Меркель на Україну через відмову купувати газ
Фото: EPA/UPG

Президент РФ Володимир Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили по телефону українську і сирійську проблематику.

У прес-службі Кремля повідомили, що розмова відбулася за ініціативою німецької сторони.

"Лідери продовжили обговорення ситуації навколо постачання російського газу європейським споживачам через територію України. Володимир Путін знову висловив стурбованість у зв'язку з тим, що українська сторона ухиляється від узгодження домовленостей про закупівлю газу з Росії у нинішньому зимовому сезоні, що створює загрозу транзиту в Європу", - йдеться у повідомленні.

Україна не купує газ у "Газпрому" з 25 листопада 2015 року. Напередодні Росія ініціювала тристоронні переговори, стверджуючи, що в України низькі запаси газу у ПСГ. Повідомлялося, що на переговорах йтиметься про продаж "Нафтогазу" 1,5-4 млрд куб. м російського газу. "Нафтогаз" очікує ціну газу за контрактом з "Газпромом" на рівні $200-210.

Для відновлення постачання російського газу Україна вимагає підписання додаткової угоди, у якій були б прописані закупівля за передоплатою і пункти доставки газу, які не перебувають на неконтрольованій території Луганської та Донецької областей.

9 грудня міністр енергетики Росії заявив, що Україна готова купити в "Газпрому" від 1,5 до 4 млрд кубометрів газу цієї зими.

Того ж дня голова компанії "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив, що ніяких додаткових угод до контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом" у Брюсселі не підписали і Україна не буде купувати газ у Росії

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter