ГоловнаСвіт

Трамп заявив про мільйони людей, які проголосували за Клінтон незаконно

Обраний президент стверджує, що переміг би і в народному голосуванні.

Трамп заявив про мільйони людей, які проголосували за Клінтон незаконно
Фото: EPA/UPG

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що переміг би за числом тих, хто проголосував на виборах, якби мільйони людей не проголосували незаконно. Жодних доказів цього він не надав.

"На додачу до значної перемоги в колегії вибірників я виграв народне голосування, якщо відняти голоси мільйонів людей, які проголосували незаконно", - написав Трамп у своєму твіттері.

Він також заявив про шахрайство у трьох штатах під час президентських виборів.

"Серйозний обман виборців у Вірджинії, Нью-Гемпширі і Каліфорнії [у всіх трьох штатах перемогла Гілларі Клінтон]. Чому ж преса не пише про це? Таке спотворення - велика проблема", - написав Трамп.

26 листопада колишній кандидат у президенти США від Партії зелених Джилл Стайн подала петицію з вимогою переглянути підсумки виборів у штаті Вісконсин. Стайн також пообіцяла подати петицію з вимогою перегляду голосів у штатах Мічиган і Пенсильванія.

Очікується, що перерахунок почнеться в перших числах грудня. Відповідно до федерального закону, всі процедури перерахунку голосів мають бути завершені до 13 грудня.

Штаб кандидата від демократів Гілларі Клінтон заявив, що візьме участь у перерахунку підсумків голосування. Там, однак, не очікують, що він змінить підсумок виборів.

Трамп назвав ініціативу Стайн "шахрайством", заявивши, що "той, хто програв, уже визнав свою поразку, і результати цих виборів потрібно поважати, а не оскаржувати і критикувати їх".

Виборча система США влаштована так, що президента обирає не вся країна загалом, а кожен штат окремо. Причому електоральне "значення" в усіх штатів різне - залежить від кількості так званих вибірників.

У результаті система більш прихильна до тих кандидатів, які перемагають, нехай і зі скромною перевагою, в більшій кількості штатів, ніж до тих, хто здобуває нищівну перемогу, але лише в декількох густонаселених штатах.

На президентських виборах перемогу здобув кандидат від республіканців Дональд Трамп. За рахунок перемоги у великій кількості штатів він отримав більшість голосів вибірників - 290 проти 232.

Однак кандидат від Демократичної партії Гілларі Клінтон випереджає Трампа за прямою підтримкою виборців на загальнонаціональному рівні. За даними Cook Political Report, станом на четвер за Трампа було подано 62,2 млн голосів, а за Клінтон - 64,2 млн.

У Вісконсині, Мічигані і Пенсильванії кандидати в президенти борються сумарно за 46 вибірників. Ініціатори перерахунку голосів обрали ці три штати, оскільки в них результати голосування розійшлися з даними опитувань.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter