ГоловнаСвіт

Папа Римський дозволив католицьким священикам відпускати гріх аборту

Раніше таке право мали тільки єпископи та головні духівники.

Папа Римський дозволив католицьким священикам відпускати гріх аборту
Папа Римский Франциск
Фото: isra.com

Папа Римський Франциск розширив право відпускати гріх за вчинений аборт на всіх священиків Римсько-католицької церкви.

Про це він написав у своєму апостольському листі. Раніше таке право мали тільки єпископи та головні духівники.

Апостольські листи - це документи, що випускаються Папою Римським за фактом закінчення або початку будь-яких значущих для церкви подій. Документ, що поширив право прощати гріх аборту на всіх священиків, був випущений після завершення позачергового Ювілейного Святого року милосердя у Ватикані.

"Відтепер я надаю всім священикам право відпускати гріх аборту. Я хотів би ще раз твердо повідомити, що аборт - це тяжкий гріх, що перериває невинне життя. Однак водночас я можу і повинен стверджувати, що немає такого гріха, який не може осягнути милосердя Бога, коли покаянне серце шукає його прощення", - написав понтифік.

Згідно з ученням Римсько-католицької церкви, ті, хто чинить гріх аборту, автоматично відлучаються від церкви, поки не отримають відпущення гріхів на сповіді від єпископа або головного духівника. Однак, як зазначає агентство Рейтер, у більшості єпархій єпископи делегували право відпускати гріх аборту парафіяльним священикам.

Раніше право прощати гріх аборту поширювалося на всіх католицьких священиків указом Папи, чинність якого було приурочено до початку Ювілейного Святого року милосердя у Ватикані і тривало з 8 грудня 2015 року до 20 листопада 2016 року. Своїм указом від 21 листопада 2016 року Папа продовжив дію цього права безстроково.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter