ГоловнаСвіт

Британія заборонила вивозити з країни весільну корону королеви Вікторії

Експерти визнали, що корона нерозривно пов'язана з національною історією.

Британія заборонила вивозити з країни весільну корону королеви Вікторії
Фото: bbc.com

Міністерство культури Великобританії ввело тимчасову заборону на вивезення з країни корони з сапфірами і діамантами, яка прикрашала голову королеви Вікторії в день її весілля, а зараз міститься в приватному володінні.

Уряд таким чином намагається не допустити продажу корони за кордон, повідомляє Бі-бі-сі.

Імовірність цього доволі велика, адже всередині країни не знайшлося покупця, готового заплатити за реліквію 5 млн фунтів (більш ніж $6,6 млн).

Власник корони подав документи на отримання ліцензії на вивезення, але міністр культури Метт Хенкок відмовив, наголосивши, що ця корона символізує "найвідомішу любовну історію" країни. Раніше ввести обмеження рекомендував комітет з експорту творів мистецтва і культурних цінностей. Експерти визнали, що корона нерозривно пов'язана з національною історією.

Остаточне рішення з приводу видачі ліцензії на вивезення буде прийнято 27 грудня.

Принц Альберт (німецький герцог Саксон-Кобург-Гота) особисто придумав дизайн корони для свого весілля з Вікторією в 1840 році. Він також подарував нареченій брошку з сапфірами та діамантами. Молода королева зображена в цій короні на одному з найвідоміших її портретів роботи Франца Ксавера Вінтерхальтера, написаному в 1842 році.

Принц помер в 1861 році у віці 42 років. Тривалий час убита горем королева не відвідувала церемонію відкриття парламенту і вперше зробила це в 1866 році, одягнувши на церемонію весільну корону.

У 1922 році король Георг V і його дружина королева Марія подарували корону своїй дочці та правнучці Вікторії принцесі Марії на її весілля з віконтом Ласселсом. Згодом реліквію продали приватному покупцеві в Лондоні.

Нагадаємо, раніше в інтернет потрапили особисті листи королеви Вікторії.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter