ГоловнаСвіт

Екс-командувач ВПС Туреччини зізнався в організації спроби перевороту

27 генералів і адміралів доставлені до Палацу правосуддя Анкари і готуються постати перед судом.

Екс-командувач ВПС Туреччини зізнався в організації спроби перевороту
Акын Озтюрк
Фото: haqqin.az

Колишній головнокомандувач Військово-повітряних сил Туреччини Акин Озтюрк зізнався в організації військового перевороту в країні.

Про це CNN Turk повідомив у твіттері.

За інформацією турецького державного агентства Anadolu, в рамках розслідування спроби військового перевороту на території Туреччини затримані 103 генерали і адмірали. З числа затриманих генералів 41 особу вже заарештовано за рішенням суду, щодо решти тривають юридичні процедури. Допит багатьох все ще триває, частину передано представникам прокуратури. Майже 9 тисяч поліцейських відсторонені від роботи.

За даними ЗМІ, 27 генералів і адміралів, включаючи колишнього командувача військово-повітряними силами Акина Озтюрка, доставлені до Палацу правосуддя Анкари і готуються постати перед судом.

Звільнення торкнулися навіть суддівського корпусу. Після невдалої спроби держперевороту всього були відсторонені 2700 суддів. Також влада країни анонсувала арешт понад 6 тис. осіб, а президент Ердоган заявив, що розгляне питання повернення смертної карии, яка була заборонена в 2002 році.

Нагадаємо, в ніч на 16 липня влада Туреччини повідомила про спробу військового перевороту. Група військових заявила, що бере керування країною в свої руки, щоб забезпечити дотримання конституційних прав громадян. Після цього вони оголосили в країні комендантську годину і військовий стан.

На вулицях Анкари і Стамбула з'явилася військова техніка, в тому числі танки. Однак президент Реджеп Ердоган вночі вийшов в ефір, закликавши громадян виходити на вулиці міст. Його послухалися, і тисячі прихильників президента вийшли проти військових. Сталися сутички заколотників і прихильників Ердогана, під час яких загинули близько 200 чоловік.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter