ГоловнаСвіт

ЄСПЛ: позбавлення людини громадянства не порушує стандартів Ради Європи

Колишній громадянин Єгипту деякий час не мав ніякого громадянства

ЄСПЛ: позбавлення людини громадянства не порушує стандартів Ради Європи
ЕСПЧ
Фото: nytimes.com

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) постановив, що позбавлення людини громадянства не є порушенням Європейської конвенції з прав людини (Конвенції).

Про це йдеться у рішенні ЄСПЛ у справі №76136/12 "Рамадан проти Мальти".

Справу було порушено за заявою Лоуая Рамадана, якого позбавили громадянства Республіки Мальта.

Свого часу Рамадан отримав громадянство Мальти для одруження з громадянкою цієї країни, для чого відмовився від громадянства Єгипту. Тому Рамадан у своєму позові стверджував, що згодом, коли його позбавили громадянства Мальти, він залишився зовсім без громадянства, що є порушенням положень статті 8 Конвенції.

У 1995 році суд анулював шлюб Рамадана з громадянкою Мальти, оскільки цей шлюб було визнано фіктивним.

Заявник повідомив місцеві органи влади про причини визнання недійсним його шлюбу і залишався резидентом Мальти, зберігав своє мальтійське громадянство, поки у 2003 році не одружився з громадянкою РФ.

Після того, як місцеві органи влади попросили рішення суду про анулювання попереднього шлюбу Рамадана, їм стало відомо про причини анулювання шлюбу з громадянкою Мальти. Тому згодом заявника поінформували про позбавлення його громадянства Мальти на підставі того, що його шлюб з громадянкою цієї країни визнано фіктивним.

Як зазначила суддя ЄСПЛ від України Ганна Юдківська на своїй сторінці у Facebook, суд, "проаналізувавши два аспекти - чи було позбавлення громадянства самовільним і наскільки серйозними були наслідки цього рішення для приватного життя заявника, п'ятьма голосами проти двох не знайшов порушення статті 8".

Таким чином, рішення у цій справі "стало першою справою ЄСПЛ про позбавлення громадянства".

"Раніше (такі справи) відкидали конвенційні органи як несумісні з ratione materiae, оскільки Конвенція не гарантує права на громадянство", - зазначила Юдківська.

Нагадаємо, раніше в червні повідомлялося, що Україна подасть у ЄСПЛ на Росію за незаконне усиновлення кримських дітей.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter