ГоловнаСвіт

Білл Гейтс займеться постачанням курей в Африку

За розрахунками мільярдера, розведення курей дозволить багатьом африканцям подолати злидні

Засновник Microsoft, американський мільярдер Білл Гейтс оголосив про початок реалізації масштабної програми з розвитку птахівництва у країнах тропічної Африки.

Як повідомляє ВВС, у рамках проекту він надасть державам регіону 100 тис. курей.

Мета проекту полягає в тому, щоб допомогти 30% сільських сімей у тропічній Африці почати вирощувати здорових, щеплених птахів.

"Може здатися смішним, але мені дійсно подобається ця ідея з розведенням курей", - заявив Гейтс.

Згідно з розрахунками мільярдера, власник п'ятьох птахів вже через три місяці може збільшити їхнє поголів'я до 40. При цьому річний дохід фермера перевищив би $1000 (за порогу бідності у $700 на рік).

У разі успіху цей проект допоміг би щонайменше частково вирішити проблеми голоду і злиднів.

Однак, як зазначає ВВС, виникають і деякі питання. Головне з них - де африканці братимуть їжу для зростання поголів'я курей. Крім того, у разі зростання поголів'я курей на ринку падатиме їхня вартість, зазначає видання. При цьому стоїть питання демпінгу з боку Бразилії, США і ЄС, які можуть продавати курей за заниженими цінами, чого не зможуть дозволити собі африканці.

Згідно з доповіддю ФАО (Продовольча і сільськогосподарська організація ООН) за 2015 рік, Африка на південь від Сахари є регіоном з найвищою часткою недоїдання у світі. За оцінками ООН, у крайній бідності тут живе 41% населення.

24 африканські країни наразі стикаються з продовольчими кризами. У 1990 році таких держав було удвічі менше.

Нагадаємо, у січні повідомлялося, що Білл Гейтс і Британія виділять $4,3 млрд на боротьбу з малярією.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter