ГоловнаСвіт

На естонсько-російському кордоні з'явиться прикордонна зона

На облаштування кордону піде €71 млн.

На естонсько-російському кордоні з'явиться прикордонна зона
Фото: myestonia.ru

В Естонії на межі з Росією з'явиться прикордонна зона, де будуть чинними певні обмеження.

"Коли межу облаштують, в Естонії теж з'явиться прикордонна зона. У латишів її ширина - два кілометри, у фінів - до трьох кілометрів", - розповів в опублікованому у вівторок інтерв'ю газеті Postimees голова МВС Естонії Ханно Певкур, повідомляє "Интерфакс".

Міністр зазначив, що питання про те, якої ширини буде прикордонна зона в Естонії, ще не вирішено, його обговорюють в межах розгляду поправок до закону про державний кордон. На облаштування кордону піде €71 млн. "Сучасне рішення означає, що протягом 135 км сухопутного кордону буде встановлено електронну охоронну система, тому витрати дуже великі. З міркувань безпеки значну частину охоронної системи доведеться продублювати", - зазначив він.

Голова МВС сказав також, що "ми обов'язково почнемо використовувати безпілотники, питання тільки в тому, якого типу. Попервах спецпідрозділи використовуватимуть безпілотники роторного типу, які можуть зависати на одному місці. "Я не виключаю, що якщо нам дозволять кошти платників податків, то в майбутньому для охорони нашого кордону ми будемо використовувати безпілотники високого польоту, яких людським оком не побачиш. Вони могли б постійно літати над 150-кілометровим кордоном", - сказав Певкур.

За словами міністра, російську сторону проінформують, коли і на якій ділянці відбуватиметься робота на кордоні. "Але цим інформація обмежиться. Уже озвучена інформація про те, як буде виглядати наш кордон, починаючи з контрольних смуг до паркану, не є секретною. По той бік кордону знають, що в майбутньому будь-який перетин кордону буде фіксуватися т.зв. відеооком або сенсорами", - зазначив Певкур. Він додав, що з російськими прикордонниками загалом співпраця нормальна.

Згідно з планами облаштування кордону, до 100-річного ювілею держави, яку відзначатимуть 2018 року, повинна бути готова вся прикордонна інфраструктура, а частина робіт з технічного забезпечення і будівництва об'єктів всередині держави буде продовжена 2019 року.

Нагадаємо, в березні повідомляли, що Естонія частково відгородиться від Росії парканом.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter