ГоловнаСвіт

Брейвік виграв суд про "нелюдські" умови тюремного ув'язнення

Cуд відмовив Брейвіку у задоволенні скарги на те, що уряд Норвегії порушує його право на особисте і сімейне життя.

Брейвік виграв суд про "нелюдські" умови тюремного ув'язнення
Андрес Брейвик
Фото: EPA/UPG

Засуджений за вбивство 77 осіб Андерс Брейвік виграв суд проти Норвегії за скаргою про "нелюдські" умови утримання у норвезькій в'язниці.

Про це повідомляє Associated Press.

Норвезький суд постановив, що права Брейвіка порушили під час його утримання у в'язниці. Суд зазначив, що умови утримання Брейвіка суперечать Європейській конвенції прав людини, яка забороняє нелюдське ставлення до людей і приниження їхньої гідності.

"Заборона на нелюдське поводження з людьми і приниження гідності є фундаментальною цінністю демократичного суспільства. Вона має застосовуватися до всіх, і також до вбивць і терористів", - цитує агентство Рейтер слова судді.

Разом з тим суд відмовив Брейвіку у задоволенні скарги на те, що уряд Норвегії порушує його право на особисте і сімейне життя.

Андерс Брейвік у 2011 році здійснив два теракти: вибух в урядовому кварталі в Осло і напад на молодіжний табір владної Норвезької робітничої партії на острові Утойя. У результаті загинули 77 осіб. Суд засудив Брейвіка до 21 року в'язниці - це максимальне покарання, передбачене місцевим законодавством. Він утримується в одиночній камері.

Перебуваючи у в'язниці, Брейвік кілька разів скаржився на умови ув'язнення. Наприклад, у червні 2015 року він заявив, що тюремна влада перехоплює його листи, адресовані ЗМІ. Представник виправної установи пояснив, що це було зроблено з метою безпеки: щоб не допустити створення Брейвіком політичного руху.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter