ГоловнаСвіт

У Єгипті трьох підлітків-християн посадили за "образу ісламу"

Єгипетські адвокати стверджують, що в Єгипті немає правосуддя.

У Єгипті трьох підлітків-християн посадили за "образу ісламу"

Троє підлітків-християн з коптської общини у Єгипті засуджено до п'яти років позбавлення волі за "образу ісламу". Четвертого 15-річного обвинуваченого засуджено до утримання у виправному центрі для дітей.

Про це повідомляє Le Figaro.

Суд взяв до уваги відео, в якому молоді люди нібито пародіювали процес молитви, повідомила прокуратура.

За словами адвоката підлітків, насправді його підзахисні хотіли висміяти практиковані бойовиками терористичного угруповання "Ісламська держава" (ІД) страти, у процесі яких кати відрубують людям голови.

Як повідомляло видання The Daily Mirror, раніше, 19 лютого, єгипетський суд засудив до довічного ув'язнення чотирирічного хлопчика. Він звинувачувався у восьми спробах убивства, вандалізмі, пошкодженні державного майна і службових автомобілів, а також погрожуванні поліцейським і військовим.

Адвокат засудженого передбачає, що суддя просто не читав матеріалів справи. "Сертифікат про народження Ахмеда Мансура Карні був наданий слідству, його ім'я додали у список обвинувачених, а потім справу передали у відання військового суду. Хлопчик не з'явився на судове засідання, і воно відбулося за його відсутності", - повідомив він. На момент імовірного скоєння злочину йому було два роки.

Захисник також зауважив, що цей випадок доводить той факт, що в Єгипті немає правосуддя і країною правлять безумці. Як повідомляють коментатори видання, хлопець, імовірно, став жертвою помилки: у скоєнні злочинів може підозрюватися його старший родич з таким самим ім'ям.

У влади в Єгипті перебуває президент Абдель Фаттах ас-Сісі, який прийшов до влади у результаті повалення Мохаммеда Мурсі у 2013 році. При ньому у країні почалися масштабні переслідування ісламістів (як радикальних, так і помірних) і загальне посилення військових і правоохоронних структур.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter