ГоловнаСвіт

Великобританія може провести референдум про вихід з ЄС у 2016 році

Повідомляється, що 2016 рік підвищить шанси Кемерона домогтися пакета реформ ЄС

Великобританія може провести референдум про вихід з ЄС у 2016 році
Фото: EPA/UPG

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон має намір провести референдум про вихід його країни з Євросоюзу в червні 2016 року.

Про це повідомляє The Independent з посиланням на свої джерела.

Повідомляється, що оголосити про референдум Кемерон може вже в жовтні 2015 року.

Кемерон є прихильником членства Великобританії в ЄС, однак він має намір використати сприятливу обстановку, щоб провести референдум і уникнути розриву з Брюсселем. Водночас референдум може дозволити йому домогтися від Євросоюзу низки поступок.

"За розрахунками прем'єр-міністра, 2016 рік підвищить його шанси домогтися досить обмеженого в кінцевому результаті пакету реформ ЄС і виділити економічні ризики, які загрожують Великобританії в разі виходу з ЄС", - пише видання.

Джерела видання розповіли, що уряд консерваторів відчув піднесення після історієї з Грецією, коли основні сили ЄС виступили проти виходу країни з союзу. Однією з головних претензій Великобританії до ЄС є велика кількість мігрантів, які прибувають у країну зі Східної Європи.

Нагадаємо, ще в 2012 році прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що Британія перегляне свої відносини з Європейським союзом і зажадає захисту від побічних ефектів реформи зони євро.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter