ГоловнаСвіт

Нігерійська армія розгромила штаб-квартиру "Боко-Харам"

Союзні війська далі витісняють "Боко Харам" із захоплених угрупованням міст

Нігерійська армія розгромила штаб-квартиру "Боко-Харам"
Нигерийская армия
Фото: EPA/UPG

Армія Нігерії розгромила штаб-квартиру бойовиків терористичного угруповання "Боко-Харам" у місті Гвоза.

Про це повідомляє агентство Рейтер.

Раніше у п'ятницю, 27 березня, урядові війська витіснили ісламістів з населеного пункту. Згідно з повідомленням у Twitter нігерійської армії, кілька ісламістів вбили, багатьох захопили в полон. У самій Гвозі та її околицях проводиться зачистка.

Бойовики "Боко-Харам" захопили місто, розташоване на північному сході Нігерії біля кордону з Камеруном, ще у серпні 2014 року, проголосивши його центром "ісламського халіфату". За даними агентства, саме там містилися близько 300 нігерійських школярок, викрадених ісламістами близько року тому.

Два тижні тому, 14 березня, армії Нігеру і Чаду звільнили нігерійське місто Дамаск, що знаходилося під контролем "Боко-Харам" з листопада 2014 року.

Спільна операція армій Чаду, Нігеру, Камеруну та Нігерії з боротьби з "Боко Харам" почалася у 2015 році. За час бойових дій ісламістів витіснили майже з усієї території Нігерії.

"Боко Харам" - радикальне ісламістське угруповання, що діє у Нігерії. Вона виступає за введення шаріату на всій території країни і боротьбу зі "згубним" впливом Заходу. Угруповання стоїть за більшістю терактів, скоєних у Нігерії. У травні 2014 року Радбез ООН вніс "Боко Харам" у список терористичних організацій. Раніше цілями бойовиків ставали переважно об'єкти, пов'язані з армією і поліцією. Проте останнім часом екстремісти регулярно нападали на лідерів релігійних громад і мирних жителів.

Однією з найрезонансніших справ стало викрадення бойовиками 276 школярок у нігерійському місті Чібок у квітні 2014 року. Ісламісти пообіцяли продати дівчаток у рабство або насильно видати заміж. 57 ученицям вдалося повернутися додому. На початку листопада лідер "Боко Харам" Абубакар Шекау у своєму відеозверненні заявив, що 219 полонених школярок прийняли іслам і були видані заміж.

На початку березня лідер "Боко Харам" Абубакар Шекау поклявся у вірності "Ісламській державі".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter