ГоловнаСвіт
Спецтема
Россия

Дадаєв заперечує свою причетність до вбивства Нємцова

Підозрюваний повідомив, що з нього вибивали зізнання у СІЗО

Дадаєв заперечує свою причетність до вбивства Нємцова
Фото: ph.livejournal.com

Шагід і Анзор Губашеви, а також Заур Дадаєв, яких підозрюють у причетності до вбивства російського опозиціонера Бориса Нємцова, під час розмови з правозахисниками заявили про свою невинуватість.

Про це вони повідомили в інтерв'ю виданню "Московский комсомолец".

Як повідомляється, Заур Дадаєв показав членам Громадської спостережної комісії сліди від наручників і кайданів, заявивши, що провів дві доби скутим і з пакетом на голові.

"Весь час кричали: "Ти вбив Нємцова?". Я відповідав, що ні. У момент затримання я був з товаришем, з моїм колишнім підлеглим Русланом Юсуповим. І вони сказали, що якщо я зізнаюся, то його відпустять. Я погодився. Думав, його врятую, і мене до Москви довезуть живого. А то б трапилося зі мною те саме, що з Шавановим. Він же нібито підірвався на гранаті", - сказав Дадаєв.

За його словами, він думав, що в Москві на суді розповість про свою невинуватість, але суддя не дав йому слова.

Також правозахисники поговорили з братами Губашевими. За словами Шагіда, його і брата Анзора затримали в ніч на 7 березня при в'їзді в Малгобек, куди вони вирушили, аби з'ясувати причини затримання їхнього троюрідного брата Заура Дадаєва.

"Я чув, як сильно били брата, що робили з ним. Потім нас кудись повезли, але це десь недалеко, дороги я бачити не міг. Там був кабінет, і там знову били", - заявив він, додавши, що ті, які били, не називали себе.

"Потім вони зажадали, щоб я сказав, що ми вбили Нємцова. Потім нас знову кудись везли. Я так зрозумів, що вже на літаку, але весь цей час я був з мішком. Його зняли тільки в Москві", - додав Губашев.

Заявивши про те, що вони з братом невинуваті, він попросив членів ОНК з’ясувати, чому їх з братом били і чому вони в СІЗО.

Зазначимо, за фактом вбивства Нємцова було порушено кримінальну справу, фігурантами якої зараз є п'ять осіб: Хамзат Бахаєв, Тамерлан Ескерханов, Шагід Губашев, Анзор Губашев і Заур Дадаєв. Двом останнім висунули звинувачення в організованому вбивстві і незаконному зберіганні зброї. Тоді Дадаєв причетність до вбивства Нємцова визнав.

Бориса Нємцова застрелили в центрі Москви 27 лютого. У момент вбивства він йшов зі своєю супутницею Ганною Дурицькою по Великому Москворецькому мосту.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter