ГоловнаСвіт

У Гонконгу затримано 37 демонстрантів

Гонконгці далі наполягають на демократизації виборів

У Гонконгу затримано 37 демонстрантів
Демонстранты в Гонконге
Фото: EPA/UPG

Поліція Гонконгу затримала 37 учасників руху Occupy Central у ніч на п'ятницю, 26 грудня, під час тривалих акцій протесту.

Про це повідомляє Fox News.

У поліції заявили, що протестувальники заблокували кілька доріг в торговому районі Монг Кок і відмовилися очистити їх на вимогу співробітників правоохоронних органів. Серед затриманих - демонстранти від 13 до 76 років.

У середу ввечері в Гонконзі також пройшли мітинги за демократизацію процедури виборів у місцеві органи влади. Тоді поліція затримала 12 осіб.

Гонконг має статус спеціального адміністративного району, який користується правами автономії. У XIX столітті він став британською колонією, повернувшись під суверенітет Китаю тільки у 1997 році. При цьому пообіцяли, що Гонконг протягом наступних 50 років зберігатиме свої великі комерційні та соціальні свободи в рамках проекту "одна країна, дві системи". Пекін останніми місяцями все активніше втручається у справи Гонконгу. Студенти та активісти Occupy Central вимагають провести у 2017 році в Гонконгу прямі вільні вибори глави місцевої адміністрації, якого раніше призначала підконтрольна пекінській владі колегія виборців. У червні протестувальники провели десятиденний онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тисяч осіб і який Пекін назвав таким, що не має чинності.

У серпні влада Китаю ухвалила рішення, що всіх кандидатів на виборах 2017 року спочатку схвалить урядовий комітет. Протестувальники вважають, що це суперечить демократії. 11 грудня в Гонконгу повністю розібрали табір демонстрантів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter