ГоловнаСвіт

Прибічники президента Абхазії проведуть мітинг на його підтримку

Парламент невизнаної республіки зібрався на термінове засідання.

Прибічники президента Абхазії проведуть мітинг на його підтримку
Александр Анкваб
Фото: mn.ru

Прибічники президента самопроголошеної Абхазії Олександра Анкваба, відставки якого вимагає опозиція, проведуть мітинг на його підтримку, повідомляє "Лента.ру" з посиланням на журналіста Ахра Смира.

Мітинг відбудеться на площі імені Сергія Багапша о 16:00 за місцевим часом (17:00 за Києвом).

Раніше на підтримку Анкваба висловилися керівники силових структур Абхазії. глави МВС, Міноборони, Служби держбезпеки і Держслужби охорони виступили із спільною заявою, в якій підкреслили, що не сприймають "неконституційних методів боротьби, які ведуть до дестабілізації обстановки в країні" і підтримують законно обраного президента.

Напередодні, 27 травня, в столиці Абхазії відбулися народні збори. Їх учасники вимагали від Анкваба проведення реформ і відставки уряду. Висувалися вимоги і про відставку самого президента. При цьому група опозиціонерів увірвалася в будівлю президентської адміністрації. Пізніше координаційна рада опозиційних партій оголосила, що бере на себе "тимчасове управління" республікою.

Опозиціонери також повідомили, що Анкваб нібито погодився відправити у відставку уряд. Однак сам президент це пізніше спростував. За його словами, останні події є спробою державного перевороту.

Представники опозиції, за даними "Кавказького вузла", провели ніч на площі біля президентського палацу. "Мітингу як такого немає, але прибічники опозиції перебувають навколо палацу, а частина - в самому президентському палаці", - розповів головний редактор "Чегемської правди" Інал Хашиг. Окрім того, деякі озброєні люди, за словами Анкваба, захопили Абхазьке телебачення.

У середу, 28 травня, парламент невизнаної республіки зібрався на термінове засідання. За інформацією місцевих журналістів, там, можливо, розглядатиметься питання про призначення президентських виборів. Водночас агентство "Апсніпрес" повідомляє, що на засіданні немає кворуму.