ГоловнаСвіт

У ФРН підвищили мінімальну погодинну оплату

Експерти побоюються скорочення робочих місць

У ФРН підвищили мінімальну погодинну оплату

Уряд Німеччини, який очолює канцлер Ангела Меркель, затвердив законопроект про підвищення мінімальної почасової оплати до € 8,50 за годину, повідомляє euronews.

У разі, якщо парламент схвалить документ, закон набуде чинності з січня 2015 року.

Нововведення, однак, не буде поширюватися на неповнолітніх громадян (молодших 18 років), а також тих, хто проходить професійне навчання або практику.

"Ми хочемо, щоб молоді люди отримували освіту і проходили практику замість більш високої зарплати. Саме тому люди без підготовки молодші 18 будуть виключені зі списку тих, хто підпадає під цей закон", - пояснила рішення уряду міністр праці Андреа Халес. За її словами, більш високу зарплату не зможуть отримувати і ті, хто довгий час був безробітним. При цьому міністр підкреслила, що рішення є "збалансованим" і  є "містком для тих, хто після тривалого простою прийде на ринок праці".

Проте, навіть після прийняття цього закону ФРН не стане найщедрішою країною ЄС. Так, у Швейцарії мінімальна погодинна оплата становить 22 франки або 18 євро за годину.

Однак, експерти побоюються, що введення гарантованої мінімальної оплати праці може призвести до скорочення робочих місць.

Джерело: euronews
Читайте новости LB.ua в социальной сети Facebook