ГоловнаСвіт

Меркель запропонувала створити європейську комунікаційну мережу

Нова мережа може стати альтернативою американським серверам

Меркель запропонувала створити європейську комунікаційну мережу
Ангела Меркель
Фото: EPA/UPG

Канцлер Німеччини Анґела Меркель у суботу, 15 лютого, запропонувала створити європейську комунікаційну мережу, що дозволило б країнам ЄС відправляти електронну пошту та інші дані в обхід американських серверів. Про це повідомляє агентство Рейтер.

Так, Меркель у своєму щотижневому підкасті заявила, що не схвалює роботу компаній на кшталт Google та Facebook, які розміщують свої потужності в країнах з низьким ступенем захисту даних, але працюють у країнах з високим рівнем комп'ютерної безпеки, таких як Німеччина.

У зв'язку з цим канцлер заявила про намір обговорити створення європейської комунікаційної мережі з президентом Франції Франсуа Олландом під час свого візиту в Париж, запланованого на середу, 19 лютого. У Парижі заявили, що такі консультації вже ведуться, і французький уряд в цілому згоден із пропозиціями Меркель.

"Понад усякі сумніви, ми повинні робити більше для захисту даних в Європі", - резюмувала Меркель.

Питання про захист інформації в Європі з'явилося на порядку денному німецького уряду після того, як екс-співробітник американських спецслужб Едвард Сноуден почав публікувати документи, з яких випливає, що Агентство національної безпеки США стежило за пересічними громадянами і за іноземними політиками та дипломатами. Так, стало відомо, що спецслужби прослуховували телефонні переговори самої Меркель. 17 січня 2014 року президент США Барак Обама заборонив американським спецслужбам стежити за лідерами дружніх країн.