ГоловнаСвіт

Грецького журналіста засудять за розголошення секретного списку багатіїв

Кошти, що знаходилися на рахунках осіб, які ухилялися від сплати податків, становили близько 2 млрд євро.

Грецького журналіста засудять за розголошення секретного списку багатіїв
Швейцарский банк HSBC
Фото: pravo.ru

Поліція Греції заарештувала відомого журналіста, головного редактора журналу Hot Doc Костаса Ваксеваніса, який опублікував список з 2000 передбачуваних осіб, які ухилялися від сплати податків і мали рахунки і HSBC.

Журналіста заарештували в його будинку в передмісті Афін. Його видання 27 жовтня опублікувало список з 2059 прізвищ греків, які, за інформацією французької влади, ухиляються від сплати податків. У цьому списку значиться майже вся бізнес-еліта Греції, а також багато відомих в країні політиків.

Як стало відомо, в журналі було написано, що список було надіслано до редакції анонімно. Згідно з документом, 2007 року всі перераховані бізнесмени і політики мали рахунки в швейцарському відділенні банку HSBC. Кошти, що знаходилися на рахунках осіб , які ухилялися від сплати податків, становили близько 2 млрд євро.

Тепер грецького видавця судитимуть за порушення закону про персональні дані. Сьогодні відбудеться перше засідання суду у справі Ваксеваніса. Сам журналіст дивується з приводу свого арешту. "Я не зробив нічого іншого, крім того, що зобов'язаний робити журналіст. Я відкрив правду, яку вони приховували. Якщо хтось і повинен нести відповідальність перед законом, то це ті міністри, які приховали список, втратили його і сказали, що його не існує", - заявив він.

За даними видання, історія зі списком "ухильників" почалася ще 2010 року. Тоді документ було передано грецькій владі главою міністерства фінансів Франції Крістін Лагард - для розслідування інформації про можливе ухилення від сплати податків. Він став відомий в Греції як "список Лагард" (нині вона є директором-розпорядником МВФ). Однак після цього інформація про список деякий час не спливала. Крім того, жодних перевірок щодо відомих грецьких політиків і великих бізнесменів, які мають рахунки в Швейцарії, не було зроблено.

Тепер офіційна позиція щодо цієї справи така: "немає жодних доказів, що люди або компанії, що фігурують у цьому списку, порушили закон". Тим часом журналіст порушив конкретний закон, і тому йому доведеться за це відповісти, вважає влада Греції.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter