ГоловнаСвіт

"Аль-Каїда" закликала єгиптян викрадати іноземців

Терористична мережа виступила проти нормалізації відносин на Близькому Сході.

"Аль-Каїда" закликала єгиптян викрадати іноземців

Лідер терористичної мережі "Аль-Каїда" Айман аль-Завахірі закликав жителів Єгипту викрадати жителів західних країн.

Про це повідомляє Agence France-Presse.

Майже годинне відеозвернення аль-Завахірі було поширене в Інтернеті у зв'язку з нормалізацією відносин між Єгиптом і Ізраїлем в цілому, а також у зв'язку з досягнутою днями неофіційною угодою про припинення вогню між Тель-Авівом і ХАМАСом, відзначає The Jerusalem Post. Повідомляли, що посередником у цих переговорах, як і раніше, виступив Каїр.

У зв'язку з цим лідер "Аль-Каїди" попросив нещодавно обраного президента Єгипту Мохаммеда Мурсі прояснити свою позицію з приводу "джихаду за звільнення Палестини" і участі Єгипту в "війні США проти терору". Нагадаємо, що Мурсі під час виборів глави держави в червні 2012 року підтримав ісламістським рух "Брати-мусульмани", він входив до керівного складу руху з 2000 року. Після свого обрання він заявив про те, що виходить з руху, щоб бути "президентом усіх єгиптян".

Аль-Завахірі закликав єгиптян до протестів проти нормалізації відносин з Ізраїлем і до продовження революції з метою позбавитися уряду, який він вважає корумпованим і таким, що знаходиться під впливом США. Президента Сполучених Штатів, в свою чергу, аль-Завахірі назвав брехуном і зажадав від нього визнати поразку Америки і її союзників в Іраку, Афганістані та країнах Північної Африки.

Попереднє звернення аль-Завахірі, який очолив "Аль-Каїду" в червні 2011 року після вбивства Осами бін Ладена, вийшло в середині жовтня і було присвячено скандальному фільму "Невинність мусульман". У ньому пропонувалося влаштовувати протести й нападати на американські посольства.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter