ГоловнаСвіт

Олімпіаду в Сочі відкриють герої російських казок

Сценарій вже узгоджено з МОК.

Олімпіаду в Сочі відкриють герої російських казок

Вікриватимуть Олімпійські ігри в Сочі герої російських казок і перший російський імператор.

Церемонія відбудеться 7 лютого 2014 року на Центральному стадіоні Сочі.

Шоу відбуватиметься на трьох сценах. Вся церемонія складатиметься з дев'яти етапів - кожен з них розповість про різні етапи російської історії.

У першій частині з робочою назвою "Росія: ласкаво просимо до Сочі" використовують образ трійки. Три екіпажі приїдуть з трьох боків і промчаться по дорозі, освітленій сонцем, на другій сцені. Судячи з усього, це своєрідна цитата з гоголівських "Мертвих душ". В цей самий час на третій сцені з'являться п'ять олімпійських кілець, а на першій - льодова арена. Потім коней змінить шовковий прапор Росії, який в рамках епізоду "Серце Кремля" підніметься в повітря.

Далі на льодовій арені з'являться символи Камчатки, Уральських гір, Чукотки, Ельбрусу, Байкалу, Білого моря та інші. Всі ці складові з'єднаються в єдине ціле, яке знову освітить сонце. Цей перформанс сочинський оргкомітет назвав "Багато людей - одна нація". Після нього розпочнеться протокольна частина - прохід олімпійців "А ось і герої".

Коли на сцену вийдуть збірні всіх країн, що беруть участь в Олімпіаді, розпочнеться чергова частина шоу - "Легенди під льодом", присвячена середньовічній Русі. На тлі дев'яти церковних веж з'являться герої російських казок - русалки і 33 богатирі.

Наступна частина - "Імператорська Росія". На першій сцені з'явиться флот з п'яти кораблів під проводом Петра Першого, а на другій - "імператорський інтер'єр": 22 колони, 5 люстр різних розмірів і 10 фонтанів.

З імператорської Росії глядачів перенесуть в XX століття. Атмосферу часу організатори створять за допомогою архітектурних споруд (на сцені з'являться 15 будівель) та геометричних форм (коло, конус, куб, сфера). Весь цей урбаністичний антураж буде залито зливою. На сусідній сцені покажуть шість локомотивів, шість мостів та скульптури.

Завершиться церемонія появою олімпійського вогню.

Сценарій вже узгоджено з Міжнародним олімпійським комітетом, "правда за час, що залишився, сценарій відкриття ще може змінитися: є й інші сценарії, але цей варіант - основний".

"Все переробити можна і за три дні до заходу, - говорить продюсер Аркадій Гасиловський. - Правда, олімпійські масштаби навряд чи дозволять так зробити, але можливість для маневру все одно залишається".

Проте в оргкомітеті "Сочі-2014" коментувати сценарій відкриття Олімпійських ігор відмовилися: "Відомості про церемонії відкриття і закриття Ігор не є публічними. Організатори традиційно не розкривають секрет аж до початку самої церемонії".

Інформація про витрати на відкриття Ігор також не розголошується.

Варто зазначити, що на відкриття Олімпіади-2012 Великобританія витратила $42 млн, а церемонія у Ванкувері два роки тому обійшлася в $40 млн.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter