ГоловнаСвіт

Кубинцям дозволили вільно виїжджати за кордон

Міграційна реформа є частиною ліберального курсу Компартії.

Кубинцям дозволили вільно виїжджати за кордон

Влада Куби вирішили скасувати вимогу про отримання громадянами дозволу для виїзду за кордон.

Як пише Gaceta de Cuba, відповідно до поправок у міграційне законодавство Куби, тепер її громадянам буде достатньо мати на руках діючий паспорт і візу. Крім того, нововведення скасовують необхідність отримання запрошення від приймаючої сторони.

Крім цього до двох років продовжується термін дозволеного перебування кубинців за кордоном (для більш тривалого перебування потрібно повідомити про це кубинське консульство). Наразі, уточнює BBC News, громадянам Куби дозволяють виїжджати за кордон не довше ніж на 11 місяців.

Поправки в міграційне законодавство набудуть чинності 14 січня 2013 року.

Про заплановану лібералізацію правил виїзду за кордон згадувалося на VI з'їзді Комуністичної партії Куби, який відбувся у квітні 2011 року. Тоді нововведення позиціонувалися як туристична реформа, яка дозволить кубинцям виїжджати за межі країни на відпочинок.

Дозвіл на виїзд з Куби коштує близько 150 доларів, а на всю процедуру збору документів може піти до 400 доларів. При цьому отримання виїзної візи гарантовано далеко не завжди.

Ліберальні реформи на Кубі проводяться в межах зміни курсу правлячої Компартії, який було взято невдовзі після передачі керівництва країною від Фіделя Кастро його братові Раулю. Зокрема, 2011 року кубинцям дозволили вільний продаж автомобілів і нерухомості. 2012 року було оголошено, що частину державних підприємств планується передати виробничим кооперативом з метою розвитку приватного сектору економіки.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter