ГоловнаСвіт

США розповіли подробиці загибелі посла в Лівії

Напади на американські диппредставництва в низці арабських країн були вчинені після виходу антиісламського фільму.

США розповіли подробиці загибелі посла в Лівії
Кристофер Стивенс

Держдепартамент США вперше дав докладний опис штурму американської дипмісії в ніч проти 12 вересня в Бенгазі, в результаті якого загинув посол Кріс Стівенс.

Держдепартамент США надав опис штурму американської дипмісії в ніч проти 12 вересня в Бенгазі, коли загинув посол Штатів Кріс Стівенс.

Як з'ясувалося, посол задихнувся в диму пожежі, ховаючись в спеціальному сховищі, яке не змогли відкрити нападаючі лівійці.

Також повідомляється, що в ту ніч у будівлі були крім Стівенса співробітник інформвідділу посольства Шон Сміт, п'ятеро озброєних агентів служби безпеки і четверо бійців лівійських сил охорони порядку, покликаних на охорону посольства.

О 21:40 біля воріт посольства почулися постріли і вибухи. У будівлю увірвалася велика група озброєних людей. Один з агентів, озброєний пістолетом, відправився в кімнату до посла і його підлеглого, решта були змушені відступити в сусідню будівлю і забарикадуватися там.

Агент, який залишився з послом, по радіо передав іншим, що відвів Стівенса і його колегу в укриття. Коли учасники штурму не змогли розкрити двері в укриття, вони принесли каністри з дизельним паливом, облили ним меблі та підпалили.

Посол зі співробітником і агент спробували сховатися від пожежі у ванній, однак дим перекрив їм повітря. Американці вирішили рятуватися через вікно, але вистрибнути встиг лише агент. Коли він не виявив за собою Стівенса зі Смітом, то розвернувся і кинувся на пошуки, але дим і вогонь вже не дозволяли повернутися в будівлю.

Пізніше агенти зібралися разом і дочекалися підкріплення від лівійської влади. Вони знову вирушили на пошуки посла, втративши двох осіб під вогнем. Однак знайти вдалося лише Сміта, який до того моменту вже загинув. Самого Стівенса хтось встиг забрати і вивезти в місцевий госпіталь.

Нагадаємо, Посол США в Лівії Крістофер Стівенс, а також троє інших дипломатичних працівників загинули під час нападу на американську дипмісію в Бенгазі 11 вересня.

Напади на американські диппредставництва в низці арабських країн були вчинені після виходу в США фільму "Невинність мусульман", який було розцінено прихильниками ісламу як образливий. Адміністрація Барака Обами засудила цю кінострічку, заявивши, що вона не відображає погляди американського народу або уряду.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter