ГоловнаСвіт

До візиту Меркель в Афінах посилили заходи безпеки

Борг Греції становить зараз 140% від ВВП.

До візиту Меркель в Афінах посилили заходи безпеки

В Афінах напередодні візиту канцлера Німеччини Анґели Меркель посилені заходи безпеки. Меркель приїде до Греції у вівторок, 9 жовтня. У зв'язку з очікуваними протестами в Афіни стягнуті сім тисяч поліцейських з різних регіонів країни. Крім того, під посиленою охороною знаходяться німецькі дипмісії, а також центри вивчення німецької мови "Гете-Інститут".

Нинішній приїзд Меркель в Грецію має стати першим з початку економічної кризи 2009 року. Влада очікує численних демонстрацій через вимушені заходи суворої економії, які є головною умовою для виділення фінансової допомоги Греції. Про акції протесту заявили, зокрема, профспілки, ліві організації і націоналісти.

Міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле назвав візит Меркель визнанням грецького уряду, який знаходиться під тиском у зв'язку з проведенням реформ. У Греції візит Меркель розцінюють як гарантію нової фінансової допомоги. Однак німецькі політики закликають не робити поспішних висновків.

За даними Welt am Sonntag, борг Греції становить зараз 140% від ВВП. Водночас для старту другої програми допомоги необхідно досягти рівня в 120%. Наразі невідомо, яким чином на ці дані відреагують ЄЦБ, Єврокомісія і Міжнародний валютний фонд, які ухвалюють рішення про допомогу грекам.

Візит Меркель відбувається у контексті її поїздок у Мадрид і Рим минулого тижня. Низкою зустрічей з лідерами цих країн вона намагається присікти розмови про розкол єврозони на заможну північ і бідну південь.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook і Twitter